Heading 2

Heading 2

קרן אור: ליווי משפטי ויחס אישי

לאחר שנים רבות בתחום, עו"ד ענבל אור החליטה לפרוש כנפיים ולעשות לביתה. היא פתחה משרד ביתי שמתמחה במקרקעין ובמיסוי מקרקעין.

עו"ד ענבל אור (39) מרמלה. נשואה ואמא לשלושה יצאה לפני שנתיים לדרך עצמאית. זאת לאחר צבירת ניסיון רב שנים בעבודה כשכירה. "משרד שלי מתמחה במקרקעין ומיסוי מקרקעין. בנוסף לזה, אני עושה גם צוואות בקשות לצווי ירושה, קיום צוואה ומינוי אפוטרופוס." היא מדגישה.

עו"ד ענבל אור התחילה את צעדיה הראשונים בתחום בשנת 2005 כשכירה במשרד, לאחר עשר שנים. החלה לשלב עבודה כשכירה ועצמאית, ולאחר שנתיים שבמהלכן טעמה את מה שיש לחיים העצמאים להציע, עזבה את עבודתה כשכירה והתחילה לפעול כעצמאית במשרה מלאה. כיום היא עובדת מהבית, ובעת הצורך לפגישות היא שוכרת משרדים לפי שעה.

למה בחרת לצאת לעצמאות?

"הרגשתי שזה הזמן שלי, שאני צריכה לתת לעצמי. התגברתי על החששות שנבעו מהפן הכלכלי של התהליך וקפצתי למים. רציתי להיות אדון לעצמי, לנהל את הפגישות והזמן שלי. להחליט מי יהיו הלקוחות שלי."

אילו חששות היו לך לפני שיצאת לדרך?

"אני חושבת שהחשש הכלכלי היה הכי גדול. אבל בנוסף לזה, כשעובדים במשרד אפשר להתייעץ, לעשות סיעור מוחות עם קולגות. וכבעלת משרד, אני לבד. חששתי להיתקל במשהו שיהיה לי קשה. אבל עם הזמן הבנתי שתמיד יהיה לי עם מי להתייעץ, ואל מי להתקשר במידת הצורך."

איך את מבדלת את עצמך?

"על ידי יחס אישי, והתחושה שהלקוחות שלי מקבלים כשאני מייצגת אותם."

איך את משווקת את עצמך?

"רוב הלקוחות מגיעים אלי מפה לאוזן ודרך המלצות. בנוסף לזה, אני מפרסמת סרטונים מקצועיים, שנותנים ערך מוסף ללקוחות וכתבות שנותנות תוכן איכותי. אני משווקת ברשתות החברתיות, וכותבת מאמרים מקצועיים באתר שלי."

איך מנהלים בית ועסק מאותו המקום?

"זה לא פשוט כי הבית צריך להיות מתוקתק כל הזמן כי יש לקוחות שמגיעים. אבל אני הבנתי שזה עדיף לי כי אני לא מהסוג שרוצות לחכות ללקוחות במשרד כל היום, ובבית אני מנהלת את הזמן בהתאם לנוחות שלי. וכשצריך אני שוכרת משרדים לפי שעה."

מה היתרונות בלהיות עצמאית?

"יש גמישות בשעות העבודה, דבר שמאפשר לי להיות יותר עם המשפחה והילדים."

מהם החסרונות בלהיות עצמאית?

"אני חייבת לדאוג שהבית יהיה כל הזמן מסודר כי אני רוצה לשדר מקצועיות, ושהלקוחות לא יראו בלגן שכשהם נכנסים. בנוסף לזה צריך לדעת להציב גבולות לילדים ולמשפחה. אני מלמדת אותם שאמא שלהם צריכה עכשיו לעבוד. גם אם הם רואים אותי בבית לידם, אני לא באמת יכולה להיות זמינה עבורם כל הזמן."

איך צברת ידע על ניהול עסק?

"בעזרת קריאה ומחקר באינטרנט. ואני נעזרת באנשי מקצוע. יש לי יועץ מס, סוכן ביטוח וכל מה שצריך. וגם על ידי השתלמויות והרצאות."

איך נערכתם כמשפחה ליציאה שלך לעצמאות?

"זה לא היה פשוט ובשנתיים האחרונות כמעט השתמשנו בפיצויים שלנו והצטמצמנו, וגם כשיש הכנסות אתה לא הולך ומבזבז, אלא מבין שיש חודשים יותר טובים ופחות טובים ונערך בהתאם."

הכנסה כעצמאית ירדה או עלתה ביחס לעבודתך כשכירה?

"כרגע ההכנסה נמוכה יותר, אבל אני מבינה שאלו השלבים הראשונים של העסק העצמאי. עברו רק שנתיים מאז שפתחתי את העסק, ומבחינת העצמאות שלי, זה שווה את הכל. שווה לי להרוויח פחות כסף אבל  להרוויח את הצמאות שלי."

מהן השאיפות המקצועיות שלך?

"שיהיו לי לקוחות שאני אוהבת ומתאימים לי, ולהתפרנס ללא חשש שמחר לא ייכנס לקוח ושלא תהיה לי עבודה."

אילו  טיפים יש לך לעצמאיות בתחילת דרכן?

"להבין שלא הכל הולך בקלות. להיעזר באורך רוח. ולחזק את עצמן נפשית. להבין שהן שוות את זה ויכולות ולא לפחד לעשות את הצעד."

 

ענבל אור מסיימת בימים אלה קורס מנטוריות מטעם מרכז עצמה של עיריית רמלה. הצטרפי לנבחרת העצמאיות של מרכז עצמה ובואי לקבל כלים שבעזרתם תוכלי להזניק את העסק שלך קדימה.

קרדיט לצילום ריינר תקשורת

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL