להקשיב זה כל הקסם: הדרכת הורים לגיל הרך וליווי נשים להגשמה

 

שלומית לוי, צעירה שאפתנית מרמלה מלווה משפחות עם ילדים בגיל הרך ונשים להגשמה. האישה שהפכה את ההורות לקריירה

 

שלומית לוי (32) מרמלה, נשואה ואמא לשלושה בגילאי 3,5,8  הפכה את האימהות לקריירה. במקביל לעבודתה כשכירה בתפקידים ניהוליים בתחום המכירות, פתחה עסק העונה לשם "להקשיב זה כל הקסם", להדרכת הורים לגיל הרך, ליווי נשים להגשמה לצד הרצאות וסדנאות. בנוסף, עברה הכשרה כיועצת שינה וגמילה מחיתולים.

"אני מאמינה בגישה ההוליסטית. כשיש בעיה ספציפית מסתכלים על המכלול של דברים. על האתגרים שפוגשים את ההורים והמשפחות בגיל הרך. האם היה שינוי בבית? זה יכול להיות מלידה של אח, מעבר דירה או מתחים בין ההורים. כיוון שהבעיה היא רק הסימפטום. ביחד אנחנו בונים תכנית עבודה אישית, שמתאימה לכל משפחה." לוי מספרת ומרחיבה על מוצר חדש בעסק שלה – ליווי נשים להגשמה: "המוצר נולד מהמקום האישי שלי. הרגשתי שבוער בי לעשות שינוי. זה צורך שלנו כאימהות להביא משהו אחר להורות. אני מדברת על התפתחות אישית והעצמה נשית, לצד דפוסי התנהגות שלא משרתים אותנו אבל מנהלים אותנו בצורה כזו או אחרת."

איך נולד הרעיון לפתוח עסק?

"העסק נפתח לפני 3 שנים, כשילדתי את הבן הקטן שלי. עבדתי המון שנים כשכירה והחלטתי שאני צריכה שינוי. הלכתי ללמוד הנחיית הורים כי עם הילד השלישי הגיעה חוויית הורות מענגת במיוחד, ורציתי להעמיק את ההרגשה. עם שני הגדולים פעלתי על אוטומט. הייתי מנוהלת על ידי העבודה. עכשיו רציתי להיות אמא נוכחת יותר. כשלמדתי הנחיית הורים, נחשפתי לגישה ההוליסטית. זה חיבר אותי לאימהות והחלטתי שאני רוצה לתת את זה לעולם."

איך את מבדלת את עצמך?

"אני מביאה המון אותנטיות. הכל מגיע מבפנים ולא בצורה טכנית. אני מסתכלת על התמונה הרחבה לפני שאני נותנת מענה ופתרון ומה שמנחה אותי זה העניין של הנתינה. אני פשוט אני. בהרצאות שלי אני משלבת הומור, עם שימוש בדוגמאות חיות בסיטואציות אישיות שלי ומתהלכים שליוויתי."

איך את משווקת את עצמך?

"בעיקר בפייסבוק והרבה מפה לאוזן."

איך את משלבת בין עבודתך כשכירה, עצמאית וחיי המשפחה?

"זה עניין של בחירה. לבחור להיות שם ולהשקיע את הזמן הפנוי שיש לי בעסק שלי. כי אני רואה מה זה עושה לנשים שאני מלווה. אני מקבלת הודעות מנשים בתהליכים שליוויתי שעשו שינוי וזה ממלא."

מה היתרונות בלהיות עצמאית?

"אני בוחרת את הזמנים והשעות שלי. אני עושה את זה עבורי ולא עבור מישהו אחר. כך שכל ההשקעה בסופו של דבר חוזרת אלי ויש לי יותר זמן להשקיע בדברים שחשובים לי באמת. שזה המשפחה שלי ובעצמי."

מהם החסרונות?

"זה כרוך בהרבה אתגרים. את צריכה להיות אחראית לייצר את ההכנסה שלך ולשווק את עצמך ולהביא את הלקוחות. אני לא יודעת אם זה חסרון אבל זה אתגר לא פשוט וצריך להיות כל הזמן עם היד על הדופק. הכל את לטוב ולרע."

איך צברת ידע על ניהול עסק?

"דרך קורס יזמות של מרכז עוצמה. בנוסף הלכתי לסדנאות ומפגשים בכדי להתמקצע בנתונים שהיו חסרים לי."

מה השאיפות המקצועיות שלך?

"שזאת תהיה העבודה העיקרית שלי וממש להיות שם. למלא הרצאות בלי שאצטרך להתאמץ. שאנשים יפנו אלי. שכל מערך השיווק לא יצריך מאמץ."

כאשת מכירות לא יותר קל לך לשווק את עצמך?

"ללא ספק יש לי יותר כלים מאנשים אחרים, אבל כשאת צריכה לשווק את עצמך זה אחרת."

איזה טיפים יש לך לעצמאיות בתחילת דרכן?

"להאמין בעצמך, להקיף את עצמך בסביבה תומכת. זה הבסיס להצלחה. לא להתייאש. לחשוב מה המטרות שלך, ולתת להן לנהל אותך. לא להסתכל על זה שעכשיו אולי קשה לגייס לקוחות לעשות שיווק עצמי כי אם מתמידים ההשקעה חוזרת."

שלומית לוי מסיימת בימים אלה קורס יזמות מטעם מרכז עצמה של עיריית רמלה.
הצטרפי לנבחרת העצמאיות של מרכז עצמה ובואי לקבל כלים שבעזרתם תוכלי להזניק את העסק שלך קדימה.

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL