I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

היופי שהאלנתן לך: העסק שמתייחס לציפורני ידיכן כפריט אמנות

אורית ישעיהו היא אמנית שמצאה דרך להנגיש את האמנות שלה לקהל לקוחותיה. מהרו להכיר אותה, לפני שתצמח למחוזות גבוהים ורחוקים

אורית ישעיהו (33) מרמלה, נשואה ואמא לשלושה קטנטנים (0.7,3,5) היא טכנאית ציפורניים שעבורה כפות הידיים שלכן הן לוח קנבאס ריק שעליו היא יכולה לצייר את ציוריה. את העסק שלה, "היופי שהאלנתן לך", שקרוי על שם בנה, אלנתן, היא פתחה לפני כשלוש שנים. כטכנאית ציפורניים היא תטפח את ציפורני כפות ידיכם. את החותם האישי שלה, תשאיר באמצעות ציור.

"מגיל מאוד צעיר התגלה אצלי כישרון ציור, ובגילאי בית ספר אפילו השתתפתי בתחרויות. עזבתי את זה כי חשבתי שזה לא מקצוע רציני. לא חשבתי שיש כסף בזה אלא רק תחביב. זה מה שאמרו לי בבית. אבא שלי דחף אותי לעשות משהו יותר רציני. הלכתי ללמוד עריכת דין, וחיפשתי מקום לעשות בו סטאג' ולצאת פעמיים בשבוע בשעה שלוש בשביל שיישאר לי קצת מזן לצייר. לא מצאתי מקום כזה שיאפשר לי להיות מי שאני באמת, אז ויתרתי על הרעיון להיות עורכת דין ועברתי לתחום הציפורניים." היא מספרת

מה אבא שלך אומר היום שהוא רואה אותך כבעלת עסק יציב?

"הוא אוהב מאוד. כי גם הייתי מציירת לו המון ציורים והוא היה מתפלא איזה כישרון יש לי בידיים אבל גם היום הוא אומר לעצמו, שזה יפה כתחביב. הוא לא מקבל את זה. אני מאמינה שהוא יקבל את זה כשאני אקבל יותר הכרה וכסף."

איך את משווקת את עצמך?

"דרך פייסבוק, אינסטגרם. מפה לאוזן. כבר יש הרבה נשים  שמכירות אותי בעיר ומבחוץ. אבל גם פרסמתי עבודות. וירדתי לגינות לשחק עם הילדים של ותוך כדי וחילקתי כרטיסי ביקור."

כמה חשובה התמיכה מהבית?

"בעלי תומך בי במאה אחוז. אם זה לא היה לא יודעת איפה הייתי היום. הוא מאוד תומך בי ומאמין שאני אגיע רחוק. הוא יודע שהמחיר ישתלם לנו לאורך זמן."

אילו כישורים, אנחנו הנשים צריכות בשביל להיות בעלות עסקים מצליחות?

"התמדה, נחישות. להיות חזקות. כי הרבה פעמים היו תקופות שהיו אומרים לי לא. ללמוד מטעויות ולהשתפר. חריצות. לא להתייאש. אני מכירה המון נשים שהתייאשו. הכל קשה, החכמה היא לנסות להתעלות מעל הקושי. אבל אחרי שעוברים מכשולים קוצרים את הפירות."

אז למה צריך את זה בכלל, אם זה קשה?

"באופן אישי, אני לא אוהבת שאומרים לי מה לעשות. אני מעדיפה לעבור את הקושי הזה מאשר להיות במקום עבודה כשכירה, ולתת את מאה אחוז שלי ולא לקבל את ההערכה שאני רוצה."

מהם היתרונות בעבודה כעצמאית?

"העצמאות. יש לך זמן לנהל את העניין של הסידורים בבית. בישולים וניקיונות. לעשות את הסידורים שלך. הילדים שלי בבית ואני מקבלת אותם עם ארוחה חמה בבית. חשוב לי להיות בבית."

מהם החסרונות?

"זה בית. אני תמיד משתדלת שהוא נקי ומסודר. יש לי פינה בסלון ואני מקבלת לקוחות גם אחרי שהילדים ישנים. לפעמים קורה שהילדה יוצאת כי היא צריכה לשירותים, וזה מפריע. למרות שהלקוחות אומרות שזה לא מפריע להן. זה חסרון. לא יוצאים ומתלבשים ומתארגנים ליציאה. את כל היום בין כותלי הבית, אין לך עוד אינטראקציה עם אנשים."

איזה טיפים יש לך לעצמאיות בתחילת דרכן?

"להיות חזקות לא להתייאש. להבין שזאת תקופה, ואם הן רוצות משהו להמשיך וללכת באש ובמים."

מהן השאיפות המקצועיות שלך?

להתפתח להגיע רחוק. להתרחב בעסק. להראות את הכישורים שלי לעולם. לצייר על קירות, לעשות איפור גוף באירועים. אני חושבת גם להתחיל לצייר על פורטרטים. בעתיד הרחוק אני רואה את עצמי כאומנית. הציפורניים הן רק הספתח."

 

אורית לקחה חלק בקבוצת הנטוורקינג של עסקיות רמלה, מטעם מרכז עוצמה של עיריית רמלה. הצטרפי לנבחרת העצמאיות של מרכז עצמה ובואי לקבל כלים שבעזרתם תוכלי להזניק את העסק שלך קדימה.

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL