I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

יזמות עסקית: דורית יהושע מדריכה להתפתחות תינוקות ופעוטות

 

דורית יהושע לא הצליחה לברוח מהיעוד שלה, אז היא הפכה אותו לעסק שצומח ומתפתח צעד אחר צעד, בקצב עקבי וביחד איתה
 

דורית יהושע (55) ממושב פתחיה היא אמא לארבעה ילדים שבגרו. כשהייתה בת 23 ילדה את בנה הבכור, ובמשך העשור הבא לחייה הייתה עסוקה בגידול ילדיה כאמא במשרה מלאה. להגדרתה היא "אמא בהוויה. זה חלום מהילדות, פשוט להיות עם הילדים ולתת מענה לכל הצרכים שלהם". כשיצאה לעבוד, זה היה בתפקידים שונים במסגרות חינוכיות לגילאים צעירים.

מזה שלוש שנים, יהושע פועלת כעצמאית בתור מקדמת תינוקות ופעוטות בשלבי ההתפתחות ונותנת מענה לעיכובים התפתחותיים. כל זאת על פי שיטת צעד ראשון ושיטת שלהב שהן שיטות הוליסטיות שנשענות על הפלדנקרייז. המפגשים נעשים במעונות של נעמ"ת ובסביבה הטבעית של הלקוחות – הבית שלהם. בנוסף היא יועצת שינה ומדריכה לתנועה לגיל הרך.
מה הביא אותך לצאת לעצמאות?

"בגיל 40 חליתי וסבלתי מבעיות בריאות, זה נתן לי את הפריבילגיה לשאול את עצמי שאלות. הבנתי שאני לא מאושרת. אני נותנת המון, אבל אני לא מסופקת, מבחינה כלכלית ומהפן של מיצוי היכולות שלי. הרגשתי תקועה והתחלתי לעשות תהליכים פנימיים עם עצמי. כעשר שנים לאחר מכן אמרתי שאני רוצה משהו אחר ויצאתי לעצמאות. התעוררתי ורציתי לאכול את החיים בגדול. הבנתי שיש בי הרבה מתנות להעניק לעולם. שנים עסקתי בעבודות עם ילדים, ועם הזמן הבנתי שאני יותר ממטפלת, והלכתי ללמוד במכללת צעד ראשון".

איך את מבדלת את עצמך?

"אני נותנת להורים ולילדים מענה לכל צורך קיים. אני מכניסה המון כלים שבעזרתם אני מייצרת את הנישה שלי. גם במגע כרפלקסולוגית. השנתיים הראשונות מאוד חשובות להתפתחות התינוק והכי הרבה קשרים נוצרים במוח. טיפול נכון יכול למנוע קשיים עתידיים כמו ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת ועוד. אבל מעל לכל הבידול שלי מגיע כי אני מחוברת לעצמי ולאותנטיות שבי. אני דורית יהושע במיטבה, וזה לקח זמן להגיע לשם. אבל כשהבנתי שאני זו אני ואני נותנת את המיטב שלי כמו שאני, את המתנה הזאת, דברים קורים. זאת השפעה עליונה שאני לא יכולה אפילו להסביר".

איך את משווקת את עצמך?

"עשיתי פרסום ממומן דרך הפייסבוק שלא הניב תוצאות. חוץ מזה, הרבה מפה לאוזן. אבל אני חייבת להודות שתחום השיווק הוא אחד הנקודות היותר חלשות שלי. בתחום הזה משהו עוד צריך להשתנות וזה תהליך".

לפני שיוצאים לעצמאות, כמה חשובה התמיכה מהבית, ומבן הזוג?

"זה מאוד חשוב. כרגע הוא מכניס את המשכורת העיקרית".

מה היתרונות בלהיות עצמאית?

"יש עצמאות בכל המובן של המילה. יש לי את הקצב והזמן שלי. אני יכולה לתת גם את הזמן החופשי שלי. אני לא בטוחה שלכל אחד זה מתאים, אבל אני הייתי צריכה את המרחב ולהיות אדון לעצמי. אני מחליטה ומנהלת. כשכירה זה נחמד שיש מסגרת אבל בשלב מסוים זה העיק עלי כי רציתי לגדול".

מה החסרונות?

"שלא תמיד נכנסת משכורות. אבל באופן כללי אני רואה יותר יתרונות מחסרונות".

איזה טיפים יש לך לעצמאית בתחילת הדרך?

"אני ממליצה ללמוד איך להתנהל. ממש להיות שם להיעזר בייעוץ מקצועי ולא לפחד, לאפשר לעצמכם לטעות וליפול כמו תינוק שלומד לקום וללכת. לנשום עמוק, להבין שזה תהליך, לאהוב את מה שעושים. לצאת ממקום אוהב. זה מאוד חשוב ולהבין שזה תהליך וזה בסדר לסטות וליפול. לא לתת לאף פחד לבלום, כי זה מה שמנהל אותנו לפעמים. להיות כל הזמן בעשייה כי תנועה ועשייה מאזנות את הכל ומניעות את הגלגלים".
 

דורית יהושע לומדת בימים אלה קורס נטוורקינג וקורס מנטוריות במרכז עצמה שהינו חלק מהמחלקה לשרותים חברתיים בעיריית רמלה.
לעמוד הפייסבוק העסקי של דורית יהושע לחצו כאן: https://www.facebook.com/doritjoshua/

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL