"ישליסטייל "עסק לעיצוב שיער והפקת אירועים

הרצון להיות עם הילדים הביא את ישי נגא לפתוח עסק עצמאי שהולך וגדל.
והיא? גדלה ומתעצמת יחד איתו, כל הדרך עד להגשמת כל השאיפות המקצועיות.

 

ישי נגא (35) היא בעלת העסק "ישליסטייל" שמתמחה בעיצוב שיער והפקות אירועים.
נגא נשואה ואמא לשלושה ילדים מרמלה מנהלת עסק משלה. העסק שהתחיל כניסוי
  לתקופה של שלושה חודשים הולך וגדל מרגע לרגע בקצב איטי ועקבי, באמצעות נחישותה
של נגא ודבקות במטרה.

את היציאה לעולם העסקים העצמאיים עשתה לפני כארבע שנים, לאחר שעבדה כשכירה
בתפקיד אשת מכירות טלפוניות. את המקפצה היא חייבת למיזם תיירות של שני אנשי עסקים
שהתנסתה בו כטעימה. מקום זה היווה עבורה אופציה ללמידת דברים חדשים, היכרות עם אנשי עסקים מצליחים,
מנטוריניג ממוקד ומעל הכל אמונה בעצמה.

למה עזבת את עבודתך כשכירה?

"היה לי מאוד קשה כשכירה לגדל ילדים. הבן הכור שלי אלרגי למזון, ורציתי להיות זמינה עבורו. הלכתי לבעלי וביקשתי ממנו שייתן לי צ'אנס של שלושה חודשים בשביל לבדוק האם אני יכולה לעבוד כמעצבת שיער עצמאית. מיד פתחתי תיק במע"מ ובמס הכנסה לנסות לתקופה מסוימת בשביל לבחון את עצמי ואת היענות השוק לעבודה שלי".

איך התחלת לגלגל את העסק?

"התחלתי לעשות פאנים בבתים של לקוחות, בהתחלה עברתי מבית לבית. עשיתי מבצע של פאן פלוס צמה. תוך זמן קצר ראיתי שהעבודה שלי מוערכת. פניתי למספרה קיימת בשביל לקבל את הלקוחות, ובמקביל נוצר לי חיבור מצוין עם בעלי המספרה, שהם גם מדרבנים ומדריכים אותי כשצריך. למדתי שיש תקופות בעיצוב שיער, כך שבחורף התחום טיפה חלש ובקיץ יש יותר ביקוש. הבנתי שאני צריכה משהו שיספק לי הכנסה סדירה לאורך כל ימות השנה. החלטתי להיכנס לתחום של הפקות אירועים, כי אני מאוד אוהבת את הנישה הזו. בהדרגה התחלתי לקנות סחורה מכל מיני סוגים להפקת אירועים. כולל פריטים מיד שנייה, ואת כל הציוד האותנטי האתיופי. ממש חסכתי שקל לשקל בשביל לקנות ציוד מאתיופיה. אפילו ביקשתי מאחותי שתעשה טיול שורשים ועל הדרך תביא לי כמה דברים. במשך שנה אגרתי ציוד, עד שהייתי מוכנה להקים הפקות של ימי הולדת, חינה, ועוד מגוון של אירועים תרבותיים".

איך את משווקת את עצמך?

"בכל דרך אפשרית. הרבה מפה לאוזן ובפייסבוק. אני מאמינה בעשייה. לא מזמן עשיתי הפקה לחג הסיגד. הדפסתי בוורד הצעת מחיר והלכתי לבתי ספר בסביבה וחילקתי לכולם. מישהו חכם פעם אמר לי שרגליים עובדות זה השיווק הכי טוב ואימצתי את זה".

האם יהיה מדויק לומר שעכשיו את עובדת יותר קשה?

"אני אולי עובדת יותר קשה אבל אני יותר שמחה. אני מגלה את עצמי. ואני משלבת את שעות העבודה לפי סדר היום של הילדים ובעלי. אבל מעל הכל, אני מגשימה את עצמי. עוד כילדה הייתי מאוד עצמאית. גם כשהייתי שכירה הייתי מאוד אמינה ומסורה לעבודה אבל היום אני עושה את זה לעצמי".

מה החסרונות בלהיות עצמאית?

"לפעמים מפסידים הרבה אנרגיות. צריך המון התמדה כי אפשר פתאום ליפול מנטלית ולהגיד אוף זה לא הלך, כי לא תמיד הכל זורם. אבל בשביל לחזק את עצמי אני רואה הרבה סרטי מוטיבציה ואני הולכת להרצאות. אני מתדלקת את עצמי כל הזמן בשביל להמשיך הלאה ודואגת לחדש כל הזמן עם עוד מוצרים לעסק בשביל שיהיה מעניין".

מהן השאיפות המקצועיות שלך?

"לפתוח מיני סלון במחירים סבירים לכלות. אני אוהבת לשמח אנשים ואני רוצה לבנות מקום אחד שיכיל הפקות לאירועים, עיצוב שיער ואיפור. מקום שייתן מענה כולל מכל הבחינות שכלה צריכה".

איך ההכנסה שלך כיום, ביחס לימייך כשכירה?

"יותר טובה עכשיו שאני עצמאית, אבל אני משקיעה בתוך העסק בשביל לקדם דברים".

איזה טיפים את יכולה לתת לעצמאיות?

"קודם כל לסמוך על עצמך כי הרבה בסביבה יגידו לך למה זה לא ילך. לא משנה מה התחום, אני מאמינה שכל אחד הוא מיוחד, ולא משנה אם את עושה לק ג'ל ושכנה שלך גם. לכל אחד ואחת יש את הייחודיות שלו. וכל מי שפותחת עסק שתתחיל לאט-לאט. לא ישר לפתוח עסק ולקחת הלוואות. אלא לעשות את זה בצורה עקבית ואיטית. וצריך לקחת בחשבון שיש תקופות שהעבודה יותר חלשה, ואז צריך פשוט לקום ולעשות. אם זה מבצעים או כל דבר אחר. זה מדרבן אותך להיות יותר יצירתית".

יש אנשים שלא מתאים להם להיות עצמאיים?

"אני לא מאמינה שיש אנשים כאלה. פשוט יש אנשים שצריכים להיות מודרכים על ידי אנשי מקצוע. כל אחד יכול להיות אם יש לו הדרכה נכונה. לי היו מנטורים טובים וזו הסיבה שאני מצליחה. הם ממקדים אותי".

ישי נגא לומדת בימים אלה קורס נטוורקינג וקורס הכשרת מנטוריות, במרכז עוצמה שהינו חלק מהמחלקה לשרותים חברתיים בעיריית רמלה . העסק שלה נמצא ברחוב עמיחי 8 ברמלה. דף פייסבוק: https://www.facebook.com/yeshi.alemu

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL