שירת הלב: מתשוקה לעזור לזולת לעסק להעצמה והגשמת יעדים לנשים

לאחר שנים שבהן עזרה לנשים בהתנדבות, בת-אל לוי החליטה לקחת את יכולת ההשפעה שלה צעד אחד קדימה ופתחה עסק שמטרתו לייצר שינויים בחיים לצד הצלחות.

בת-אל לוי (34) מהעיר רמלה, נשואה ואמא לשלושה ילדים תאומים בני 5 ובת 6, החליטה לפני כשנה לעצור את המסלול שהחיים נווטו עבורה ויצאה להגשים את החלום. לאחר שבע שנות עבודה בחברת פלאפון כשכירה פתחה עסק עצמאי משלה העצמה נשית.

"אני מנטורית להעצמה והגשמת יעדים לנשים. פיתחתי שיטה שנקראת שיטת שירת הלב, שמייצרת הצלחות ושינויים בחיים. בנוסף לזה אני גם מרצה, מדריכה נשים, עורכת הפרשות חלה, ומטיסה בנות לאומן." לוי מספרת בהתלהבות כשהיא נשאלת על השגרה היום יומית בעסק שלה.

למה יצאת לעצמאות?

"במהלך העבודה שלי כשכירה, מצאתי את עצמי עושה בדיוק את מה שאני עושה היום, אבל לא דרשתי על כך תשלום. ורק לפני שנה הבנתי שאני יכולה להפוך את התשוקה שלי לעסק מניב."

בתחום שלך יש תחרות עצומה. איך את מבדלת את עצמך?

"דרך היחס האישי. אני מונעת דרך הלב והרגש. וחוץ מזה יש לי אמונה וביטחון חזק במה שאני עושה."

איך את משווקת את עצמך?

"בעיקר מהפה לאוזן ומהמלצות של לקוחות, וגם דרך הפייסבוק."

איך השגת את הלקוחה המשלמת הראשונה?

"התנדבתי לעזור לנשים רבות בכל מיני הזדמנויות, ואחת מהן שכרה את שירותי בתשלום."

איך זה לנהל עסק ובית מאותו המקום?

"עבורי זה מאוד טבעי. מה גם שאני לא מרגישה שאני עובדת. אני מאוד אוהבת את מה שאני עושה. זה יוצר לי מהלב והנשמה. יותר מכך, זה נראה לי חלק מהמחויבות שלי. מבחינתי זאת חובה. שליחות של ממש."

עד כמה חשובה התמיכה מהבית ומבן הזוג?

"בלעדיהם זה אל היה יכול לקרות. אני מקבלת מהם 100% תמיכה נפשית ורגשית. והם מקבלים את זה שאמא לא תמיד בבית. זה מאפשר לי לעשות את מה שאני עושה, גם אם בא לפעמים על חשבון דברים אחרים."

איך נערכתם כמשפחה ליציאה שלך לעצמאות?

"נעזרנו בגורמים חיצוניים, שזה המשפחה המורחבת התומכת ובייביסיטר. וחוץ מזה שתמיד צריך מישהו שיחזק לך את החלום ויגיד לי שאני טובה במה שאני עושה. אז כחלק מהערכות קיבלתי גם תמיכה מנטלית. גם מהלקוחות שלי, שאומרות ששיניתי להם את החיים. לפעמים אני מסיימת ערבים, ואני נחשפת לסיפורים של אנשים שמספרים לי על ניסים של ממש."

מה היתרונות בלהיות עצמאית?

"אני עושה את מה שאני אוהבת."

מה החסרונות?

"כשאת שכירה את יודעת בדיוק כמה כסף יכנס לך לחשבון ומתי. כשאת עצמאית, ההכנסה לא יציבה. יש תנודתיות בגובה ההכנסה וגם אם סגרת עסקה גדולה, בפועל הכסף יכול להיכנס בעוד זמן רב בגלל שוטף פלוס 60 או משהו בסגנון."

בעבודה שלך, את צריכה להיות זמינה ללקוחות כל הזמן. איך את מתמודדת עם הלחצים שמופעלים עליך?

"העבודה שלי היא 24 שעות, 7 ימים בשבוע. יכולה להתקשר אלי מישהי באמצע הלילה. אני מתמודדת עם זה באהבה, ואני רואה את זה כחלק מהתפקיד שלי. אם קוראים לי בערב לבחורה שנמצאת בטיפול נמרץ אני עוזבת הכל והולכת אליה. לפעמים אני גם מוצאת אותה מורדמת מונשמת מתעוררת וזה לא מקרה אחד, אלא משהו שאני רואה על בסיס קבוע. מבחינתי זה משהו שהיה שווה להתעורר אליו באמצע הלילה. אני עושה את זה באהבה. זה מחייה אותי  ונותן לי כוח. זה החותמת שלי להרגיש שאני נחוצה, חשובה."

מהן השאיפות המקצועיות שלך?

"יש לי ספר במגירה, אני מתכננת להוציא ערכת קלפי אימון אישי להעצמה שפיתחתי. יש לי רעיון לכתוב הצגה קומית עם מסרים חיוביים. אני עושה קורסים וסדנאות ברמה גבוה עם תכנים ייחודיים, ועוד הרבה שאיפות."

איזה טיפים את נותנת לעצמאיות בתחילת הדרך?

"להאמין. להעז ולא לפחד."

בת אל לוי מסיימת בימים אלה קורס מנטוריות מטעם מרכז עצמה של עיריית רמלה. הצטרפי לנבחרת העצמאיות של מרכז עצמה ובואי לקבל כלים שבעזרתם תוכלי להזניק את העסק שלך קדימה.

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL