אתי רפלקסולוגיה דוידוב – טיפול לגוף ולנפש
בגיל 36 אתי דוידוב החליטה לשנות את המסלול, ולעסוק בדבר שהיא אוהבת באמת

 

אתי דוידוב (39) מרמלה, נשואה ואמא לשני ילדים בני 15 ו-9, עבדה כשכירה במשך שנים רבות. מתוכן כעשר שנים בתפקיד אדמיניסטרטיבי ועוד מספר שנים כאחראית שילוח בחברה גדולה. לפני כשלוש שנים החליטה לעשות שינוי, ובמקביל לעבודתה כשכירה עבדה כעצמאית, עד שהעסק גדל מספיק, והיא הרשתה לעצמה לעזוב את המקום הבטוח, ולהתמקד במה שהיא אוהבת באמת – טיפול.
אתי דוידוב מטפלת בתחום של רפלקסולוגיה, ארומתרפיה והילינג. בנוסף היא מתמחה בטיפול בנשים בהריון, לפני לידה, ונשים שמתמודדת עם א-פריון. את זמנה היא מחלקת בין שתי קליניקות ובדוכנים מתחום הקריסטלים, מנורות מלח ומזרקות מים.

למה יצאת לעצמאות?

"אחרי הרבה שנים בתפקידים שונים, הגעתי למסקנה שהדברים שאני עושה, הם לא אלו שאני אוהבת. שיכול להיות שיש לי פוטנציאל למשהו אחר בתחום הטיפולי אבל לא ידעתי מה הכיוון. אז עשיתי שיעורי בית וחקרתי לעומק, ולבסוף החלטתי ללכת על התחום של רפואה משלימה, עם התמחות ברפלקסולוגיה, ומשם הכל התחיל. אחר כך הוספתי גם לימודי ארומתרפיה והילינג".

איך השגת את הלקוח הראשון?

"הלקוחה הראשונה הייתה חברה, אבל הלקוחה החדשה-הראשונה שלא הייתה לנו היכרות קודמת, זאת מישהי שהגיעה אלי דרך הפייסבוק ואני עדיין מלווה אותה לאורך השנים. החיבור בינינו התחיל מפרסום בפייסבוק".

איך את מבדלת את עצמך?

"אני משלבת את שלושת ההתמחויות שלי בבת אחת: רפלקסולוגיה, ארומתרפיה והילינג. לפעמים מגיעה אלי מישהי עם כאבי גב, אז אני מטפלת בכפות הרגליים ובשכמות הכואבות. אני משלבת במהלך הטיפול תערובות של שמנים.
במסגרת לימודי הארומתרפיה למדתי גם לעשות עיסויים, אז אני עושה חבילה משולבת של רפלקסולוגיה ועיסוי גב.
זה עוזר להרבה נשים שיש להן כאבי גב ושכמות. בנוסף לזה, אני מקבלת פידבקים חיוביים על טיפולי ההילינג שאני עושה ללקוחות שלי. טיפול ההילינג עובד על אנרגיה, וכתוצאה מכך מרגישים חום שנובע מאזור הידיים. במסגרת הטיפול אני נוגעת במקום מסוים, ויש זרימה של חום לאותו איבר. זה מייצר סוג של הרפיה שלקוחות אוהבים. מצד אחד זה מוזר להם ומצד שני הם מתלהבים מזה".

איך את משווקת את עצמך?

"דרך פייסבוק, אינסטגרם, ו-B144 לעסקים. בנוסף, אני שולחת הרבה מאוד פוסטים לחברות שיפרסמו אותי דרך הוואטסאפ שלהן. וגם דרך הדוכן שלי, ששם יש לי קשר ישיר עם לקוחות פוטנציאליים ואני יכולה לחלק להם את הכרטיסים שלי ולספר להם על העבודה שלי. וכמובן, השיטה המסורתית ביותר – מפה לאוזן".

מה חסרונות בלהיות עצמאית?

"שאין לי משכורת קבועה. שצריך כל הזמן להילחם על מנת להביא עוד ועוד לקוחות. כי לקוחה מסוימת יכולה להגיע לשניים או שלושה טיפולים ולפרוש. כל הזמן צריך להמשיך לשווק. זה החיסרון היחיד לדעתי".

איך שומרים על רמת מוטיבציה גבוה כל הזמן בשביל להמשיך לשווק את עצמך?

"יש לי ימי נפילה. אבל גם כשזה קורה אני לא מוותרת לעצמי ולא יעזור לאף אחד. אני פשוט ממשיכה ועושה את כל מה שאני יכולה".

מהם היתרונות בלהיות עצמאית?

"אני יותר בבית עם הילדים שלי. זה יתרון שהילדים חוזרים הביתה ויש להם ארוחה חמה. אני יכולה לנהל את היומן לפי הנוחות שלי. במקביל לעבודה השוטפת אני ממשיכה ללמוד, אז אני משלבת את הלימודים והעבודה במהלך השבוע בצורה טובה ונוחה לי".

מה השאיפות המקצועיות שלך?

"הייתי רוצה להגיע לכמה שיותר מטופלות. לשווק את עצמי נכון על מנת שאנשים יבינו מהי רפלקסולוגיה ואיך היא יכולה לתרום להם. אני רוצה לצמוח כמטפלת, וגם בפן הכלכלי".

מאז שיצאת לעצמאות, האם ההכנסה שלך עלתה או ירדה?
"ההכנסה שלי מתחילה עכשיו לעלות. רק בינואר 2018 פרשתי כנפיים מהעבודה שלי כשכירה ויצאתי לעצמאות נטו. בשנתיים הראשונות הייתה גם שכירה וגם עצמאית".

איך הצלחת לעבוד בשתי עבודות במקביל?

היה לי נורא קשה וזאת הסיבה שעזבתי והחלטתי שאני רוצה להתמקד רק במה שאני אוהבת, אבל לא ויתרו לי כי פעם בשבוע או שבועיים אני עובדת כפרילנסרית במקום הקודם".

אילו טיפים יש לך עבור עצמאיות בתחילת דרכן?

"לא לותר, להמשיך לפרסם, להאמין בעצמך, להמשיך לרענן את הידע וללמוד כל הזמן. להתאים את עצמך ללוח השנה והחגים, לעשות מבצעים והנחות בהתאם. כמובן להשתדל להגיע לקהל יעד שרוצים לעבוד איתו".
 

אתי דוידוב לומדת בימים אלה קורס נטוורקינג וקורס הכשרת מנטוריות, במרכז עצמה שהינו חלק מהמחלקה לשרותים חברתיים בעיריית רמלה. הקליניקות שאתי דוידוב עובדת בהן נמצאות ברחוב דוגית 2 בפארק צפון ברמלה (בחדר סגור ופרטי בבית מגוריה), ובמכון יופי שנקרא Miral Beauty ברחוב הרצל 73 בעיר. לקביעת תורים ניתן להתקשר 054-659-1389

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL