מילים הן כוח: על העסק לשירותי כתיבה של ליאת בכרך

ליאת בכרך מאמינה שהמילים וסיפורים שהיא כותבת לבעלי עסקים מסייעים להם להישמע לרחוק, ולהתבלט על פני האחרים

 

ליאת בכרך (42), נשואה ואמא לשלושה, חלמה להיות סופרת מאז שהייתה ילדה קטנה. עם השנים החלום התפתח והתעצב לעבודה כקופירייטרית ועיתונאית. הכל הולך, העיקר שיהיו בו מילים. כשהבן השלישי שלה נולד, החליטה לקפוץ מהרכבת לפני שתפספס את התחנה האחרונה והתחילה להיחשף על ידי כתיבת סיפורים קצרים בפייסבוק. דבר שפתח לה את הדלת לעבודות בתחום העיתונאות, וכתיבה שיווקית.

"אני כותבת תוכן שיווקי לעסקים קטנים ובינוניים. זה כולל כתיבת אתרים, בלוגים אישיים, סטטוסים בפייסבוק, חומרים פרסומיים וניוזלטרים. יש לי מדורים קבועים במקומונים, ואני כותבת ספר ביכורים עלילתי." היא מספרת. 

איך נולד הרעיון של העסק?

"כל חיי עבדתי בתפקידים שונים במוסדות פיננסים. אבל מאז ומתמיד אהבתי לכתוב, ושנאתי מספרים. הייתי מוצאת את עצמי כותבת את החומרים הפרסומיים בבנק, את אתר האינטרנט, אפילו את הנהלים. כשהבן השלישי שלי נולד החלטתי שאני צריכה להתחיל לנהל את החיים שלי בדרך שמתאימה לי, ולא לתת לחיים לנהל אותי ולהתגלגל עם מה שיש. לא ממש ידעתי מה אני רוצה, אבל ידעתי שאני רוצה לכתוב. אז פתחתי בלוג אישי עם סיפורים קצרים על טיפולי הפוריות שעברתי וסיפורים מצחיקים מחיי היומיום שלי, עד שמצאתי את הנוסחה להתפרנס מזה."

איך את מבדלת את עצמך?

"אני עיתונאית וכותבת תוכן שיווקי לעסקים. בזכות הכישורים העיתונאיים שלי אני יודעת לראיין את בעלי העסקים ולגלות מסרים בין המשפטים כמו השאיפות שלהם, ולאן הם חותרים להגיע, וככה אני כותבת להם מסרים שיווקיים מדויקים. בנוסף לזה אני כותבת ספר ביכורים שאני מקווה להוציא לאור עד סוף השנה. השילוב של כל הפרמטרים הללו, גורמים לי לספק ערך רב יותר ללקוחות שלי. המתמטיקה הפשוטה שלי אומרת שיצירתיות פלוס הקשבה, מעניק ללקוחות קול רב וברור."

איך השגת את הלקוח הראשון?

"התחלתי לפרסם סיפורים קצרים ומצחיקים בפייסבוק ופתחתי בלוג אישי. ככל שכתבתי יותר, התמכרתי לעשייה וליצירה. יצרתי לעצמי קהילה וקהל קוראים קבוע. היה לזה הד לכל מקום שהלכתי. אנשים התחילו להתעניין ולשאול שאלות על הסיפורים, עד שמישהו ביקש שאכתוב עבורו."

כמה חשובה התמיכה מהבית?

"בלי בן הזוג שלי כל החלומות היו נשארים באוויר. כשהתחלתי, עסק לכתיבה היה משהו מוזר. כתיבה אז לא נתפס כמקצוע שאפשר להתפרנס ממנו. הוא היה זה שאמר לי, תנסי – מקסימום תצליחי."

מה היתרונות בניהול עסק מהבית?

"העבודה מפסיקה להיות מטלה. יש חסכון משמעותי בזמן על נסיעות והתארגנויות. העבודה נגישה וגמישה ואני יכולה לעשות אותה מתי שנוח לי. ואני אוכלת כל יום בצהרים עם הבן הגדול שלי."

מה החסרונות בניהול עסק מהבית?

"ככל שיש יותר עבודה יוצאים פחות מהבית. אין עם מי לעשות סיעור מוחות יצירתי. התפתחות האישית והמקצועית שלך תלויה רק בך. ובאופן אישי אני הבוסית הכי קשוחה שאי פעם הייתה לי."

מה הטיפים שלך לעצמאיות בתחילת דרכן?

"כשרוצים משהו באמת, מהבפנוכו של הנשמה, שלרצון להצלחה יש טעם מוחשי בפה, אין סיכוי שהעסק לא יצליח. אני מאמינה שבמקום שיש רעב – הצלחה תגיע. פשוט צריך למצוא את הדרך לשם, גם אם לפעמים זה דורש יצירתיות וגמישות מחשבתית. חוץ מזה חשוב להבין שכבעלות עסקים, המשאב הכי גדול שלנו הוא אנחנו, וככזה צריך לטפח אותו, בחומרים מקצועיים, בתכנים מפרים, בסביבת עבודה תומכת, ובמנוחה מספקת."

ליאת בכרך מסיימת בימים אלה קורס מנטוריות מטעם מרכז עצמה של עיריית רמלה. הצטרפי לנבחרת העצמאיות של מרכז עצמה ובואי לקבל כלים שבעזרתם תוכלי להזניק את העסק שלך קדימה.

© 2018 by סטודיו אפ WWW.STUDIO-UP.CO.IL